4 טיפים ללמוד גיטרה מהר

איך ללמוד גיטרה מהר ?

כשקונים כלי נגינה, קשה לדמיין כמה ארוך יכול להיות התהליך של לימוד נגינה.

 ארוך אבל אף פעם לא מבאס !  

הכנתי בשבילכם סדרה של 4 טיפים כדי ללמוד לנגן מהר בגיטרה.

 העצות שאתם עמודים ללמוד נובעות משנים של ליווי ילדים ומבוגרים בתחום הנגינה. יש בהם כוח לקחת כל נגן מתחיל ולהרים אותו לרמה גבוהה של נגינה אחרי פרק זמן קצר. אני ממליץ לקחת כל טיפ, לייסם אותו בנפרד, ולבחון את ההתקדמות שנובעת ממנו. הקורא יבין מה העצה הכי מועילה בשבילו וידע באיזה מינון לייסם כל טיפ וטיפ. בהצלחה !

טיפ 1: קצת כל יום

אפשר גם הרבה, העיקר שיהיה כל יום. המוח שלנו רגיש למידע שחוזר על עצמו כל יום. הוא מאכיל אותו הרבה יותר טוב. בעצם, אתם מראים לעצמכם שאתם לא תוותרו, ושלא משנה מה, אתם תמצאו תמיד מקום לנגינה.
עקביות היא הכרחית למי שרוצה להתקדם ולכבוש יעדים. מי שלא מציב לעצמו מטרה ברורה לנגן כל יום לפחות לפחות חצי שעה ביום, לא יצליח להחזיק מעמד וליצור המשכיות באימון שלו. וזה בחירה שצריכה לעמוד בפני כל הבעיות והמניעות המונעות את האדם לעמוד על החלטתו.

טיפ 2: לנגן לאט

כן מי שרוצה לדעת מהר לנגן צריך לשים דגש על לנגן לאט! אין לאן למהר במוזיקה, וכל הוירטואוזים בעולם יגידו לכם שיש דבר חשוב אחד : מתאמנים לאט. למה לאט ? כי לאט זה בונה, לאט זה נכון, לאט זה מוביל למהר.
 מי שמנגן מהר על ההתחלה לא יצליח לפתח נגינה יפה, ויציבה. 
מי שרוצה ללמוד מהר לנגן, זה מראה על רצון ותשוקה למוזיקה, זה טוב, זה מצוין, אבל לומדים מהר לנגן כשמנגנים לאט. עוצמים את העניים, נושמים, ונהנים מכל צליל וצליל שמרפה את הנשמה. 

טיפ 3: לנגן אקורדים ומנגינות

בני אדם אוהבים מאוד להישאר באיזור הנוחות שלהם. בכל מקום בכל תחום. אבל מה שמפתח אותנו ומעניק תחושת סיפוק אמיתית, זה דווקא היציאה מהאיזור נוחות.
במוזיקה אנחנו נכנסים מהר מדי לאיזור נוחות. מי שמנגנן אקורדים רוצה לנגן אקורדים תמיד. מי שמנגן מנגינות לא מצליח כבר לעבור לשלב של האקורדים. אין פה מתכון אחד. אפשר להתחיל לנגן עם אקורדים או עם מנגינות. אבל היסוד החשוב פה הוא שלא להגביל את עצמו לצורת נגינה הראשונה שנגשתם אליה. תפתחו כמה צורות נגינה תהיו נגנים משכילים שכיף לנגן איתם או לשמוע אותם מנגנים.

טיפ 4: לנגן עם מטרונום

בואו נודה באמת, אין יותר חופר ממישהו שמנגן לא בקצב (זה אולי יותר גרוע ממישהו שמזייף).
מטרונום זה כלי שקובע פעימה (טק, טק). ובעצם מאפשר לנו להסתדר לפי הקצב. מטרונום זה בדיוק מה שקורה כשאתם בהופעה או במעגל שירה, ואתם מוחאים כפיים בקצב. 
רוב הזמן כשאנחנו מתחילים לנגן שיר, אנחנו כל כך עסוקים בפוזיציות של היד ובקושי של הנגינה עצמה, שאנחנו שוכחים לגמרי מהקצב. בגלל זה המציאו מטרונום.
אפשר למצוא מטרונום חינמי כשרושמים מטרונום בגוגל.
עבודה עם מטרונום היא מפחידה בהתחלה למרות שהכרחית. בדרך כלל הנגן המתחיל לא מצליח להסתדר ולנגן עם המטרונום, והוא לא מבין מה מבקשים ממנו. חשוב מאוד להתעקש וללמוד איך לנגן עם מטרונום. כשמבינים איך העקרון עובד נרגעים ומבינים שזה יותר קל ממה שחשבנו. 
כל נגן שמכבד את עצמו צריך להתאמן אך ורק עם מטרונום. 

אני מקווה שנהנתם מהטיפים, ושזה פתח לכם רעיונות כדי ללמוד גיטרה מהר.
בהצלחה!